Zachodniopomorskie Centrum Onkologii - Szczecin
Wojewódzka Przychodnia Onkologiczna w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rzeszowie
Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Mazowicki Szpital Bródnowski - Warszawa
Szpital Ginekologiczno - Położniczy im. Świętej Rodziny SPZOZ w Warszawie
Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu
Data publikacji: 03.01.2017r.drukujdrukuj

Kategoria: Aktywności

ASA partnerem akcji Kwiatu Kobiecości „Święty Mikołaj”

Kilkanaście dni temu zakończyła się  10 edycja akcji „Święty Mikołaj” organizowana przez Kwiat Kobiecości – Ogólnopolską Organizację na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Celem tej szlachetnej akcji, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć jako Partner, było wsparcie kobiet chorych, walczących z rakiem szyjki macicy, ale także innymi nowotworami np. rakiem jajnika czy piersi. 

W ramach tegorocznej akcji ponad 100 wolontariuszek, w ciągu kilku dni odwiedziło kilkanaście szpitali na terenie całej Polski i spotkało się z pacjentkami oddziałów ginekologii onkologicznej.

6 grudnia to szczególna data i wyjątkowy czas - symbol radości, przyjaźni, bliskości i ciepła. Dlatego w akcji „Święty Mikołaj”, chętnie uczestniczą wspomniane już wolontariuszki. To właśnie te ostatnie, przebrane w stroje Świętego Mikołaja, z workami prezentów odwiedzają odziały onkologiczno-ginekologiczne pobliskich szpitali.  Podarunki pełnią podczas akcji funkcję symboliczną, bo najważniejsze jest ciepło i nadzieja niesiona kobietom, które toczą walkę o życie. 

Rak Szyjki Macicy jest jednym z poważniejszych problemów onkologiczno-społecznych w Polsce. Codziennie 10 kobiet dowiaduje się, że jest chora na ten nowotwór, aż połowa z nich umiera. Pod względem 5-cio letnich przeżyć chorych na raka szyjki macicy, nasz kraj zajmuje ostatnie miejsce w Europie.  Na przekór statystykom wiele kobiet jednak pokonuje chorobę i co najważniejsze działa na rzecz walki z nią i jej profilaktyki, czego najlepszym dowodem jest Kwiat Kobiecości.

- W procesie leczenia niezwykle ważnym elementem jest siła walki, dobra kondycja psychiczna pacjentek. Świadomość tego, że nie są same, że są kobiety, którym się udało, pomoże im wyzdrowieć. To daje nadzieję... My już to wiemy. My pokonałyśmy tą straszną chorobę, jaką jest rak i chcemy pokazać innym, że rak to nie wyrok! Chcemy im pokazać, że jesteśmy... żyjemy ... i działamy. To jest akcja serca! Znalazłyśmy ludzi dobrej woli, którzy pomogli nam zorganizować prezenty dla Pań. To dzięki ich zaangażowaniu i dobrej energii możemy dać tym kobietom odrobinę serdeczności - dodaje Ida Karpińska założycielka i Prezes Kwiatu Kobiecości. Dodaje przy tym, że realizacja akcji na tak dużą skale nie byłaby możliwa bez wsparcia firm, które przekazują swoje produkty.

Do grona tegorocznych Partnerów włączyła się ASA, przekazując dla Pań upominki. Serdecznie dziękujemy Organizacji Kwiat Kobiecości za zaproszenie nas do tej niezwykle ważnej inicjatywy, a wszystkim wolontariuszkom za poświecony czas, dobre słowa i gesty skierowane do pacjentek oddziałów ginekologii onkologicznej,  bo one z pewnością dają im wiarę, nadzieję i siłę do walki z chorobą.


Nasze marki: